Tutaj jesteś

Jak zorganizować ślub za granicą?

26 września 2022 Ślub ślub za granicą

Zacznijmy od tego, że ślub poza granicami naszego kraju cieszy coraz większą popularnością wśród Polaków. Oczywiście spowodowane jest to tym, że loty za granicę są stosunkowo tanie, a ofert na rynku Europejskim jest bardzo dużo. Dodatkowo są one często bardzo atrakcyjne i ciekawe. Przez dekady byliśmy zamknięci we własnym kraju, a młodzi ludzie, którzy są głodni świata, coraz częściej otwierają się na inne kraje. Któż by nie chciał powiedzieć sobie „tak” w Paryżu lub na Sycylii? Możliwości jest więc wiele i tak naprawdę wszystko zależne jest od budżetu i własnej wyobraźni.

Zobacz także: Najważniejsze obowiązki świadkowej na ślubie – madamedecor.pl

Ślub za granicą

Dzięki temu, że zdecydujemy się na ślub poza granicami naszego kraju, nie dość, że doświadczymy nietuzinkowego wesela, to jeszcze odwiedzimy inny kraj i przeżyjemy niezapominaną podróż poślubną. Dzięki zagranicznej sesji ślubnej oraz filmowi ślubnemu, pamiątka na całe życie będzie wyjątkowa i z pewnością warta każdych pieniędzy. Dlatego też dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą zarówno fotografa, jak i kamerzysty. Zagraniczne krajobrazy niewątpliwie sprawią, że zdjęcia oraz późniejszy teledysk ślubny, będą wyjątkowo udane.

Wiele osób jest chętnych na ślub za granicą, ale nie wyobraża sobie sprostania wymogom organizacji tego wydarzenia. I tutaj z pomocą przychodzą firmy zajmujące się załatwianiem wszelkich formalności. Z drugiej jednak strony, zorganizowanie ślubu i wesela za granicą na własną rękę jest możliwe. Wystarczy troszkę odwagi, a także pozyskania niezbędnej wiedzy. Na szczęście mamy internet, a tam wszystkiego można się dowiedzieć w temacie ślubu za granicą i kierując się wskazówkami dopniemy swego.

Jaka jest cena ślubu i wesela za granicą?

Najczęstszym pytaniem, jakie zadają sobie pary zdecydowane na ślub za granicą, jest to, ile kosztuje taka impreza i czy należy spodziewać się ogromnych kosztów? Oczywiście nikt nie powiedział, że w Polsce będzie tanio, ale czy organizacja ślubu poza granicami Polski nie okaże się zabójcza, jeśli chodzi o budżet potrzebny to realizacji całego przedsięwzięcia?

Przede wszystkim, jeśli para planowała skromne przyjęcie lub obiad i to głównie dla najbliższych, to nie ma sensu w ogóle rozważać tematu ślubu za granicą. Ma to sens tylko w przypadku, kiedy zdają sobie oni sprawę z kosztów, a ślub i tak planowali duży i na sporą ilość osób. Tak więc para, która dysponuje dość dużym budżetem, bez problemu może zorganizować ślub i wesele za granicą i cieszyć się niezapomnianymi chwilami. Dysponując kwotą rzędu 15 tysięcy złotych, ślub w Wiedniu oraz wesele dla 8 osób wraz z 3 dniowym pobytem jest jak najbardziej realny.

Jakie powinny być zaproszenia weselne?

Najpopularniejsze miejsca na ślub za granicą

Pierwsze, co przychodzi każdemu z nas do głowy, myśląc o ślubie za granicą, to Paryż lub Las Vegas. Czy jednak te miejsca są najczęściej wybieranymi przez pary? Zdecydowanie nie. To Sycylia oraz Cypr są najczęściej wybieranymi regionami, w które udają się przyszłe pary małżeńskie, w celu powiedzenia sobie „tak”. Wiedeń również stoi wysoko w rankingu najpopularniejszych miast dla nowożeńców, choć Hawaje są bezsprzecznie wyjątkowo atrakcyjne i nierzadko wybierane.

dom-weselny.net.pl – Blog tematyczny o weselach, modzie i urodzie

Najważniejsze zasady dbałości o paznokcie

Redakcja madamedecor.pl

Nasi redaktorzy na blogu to zespół ekspertów w dziedzinie ślubu, wesela, mody i urody, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi nowożeńcami i osobami planującymi ślub. Każdy z naszych redaktorów jest pasjonatem branży ślubnej, posiadającym solidne wykształcenie i praktyczne doświadczenie w organizacji ślubów, stylizacji i makijażu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

oryginalne pierścionki srebrne