Tutaj jesteś

Jak wybrać wygodne buty ślubne?

24 sierpnia 2022 Lifestyle wygodne buty ślubne


Buty ślubne dla kobiety głównie kojarzą się z jasnymi sandałami na obcasie lub z czółenkami. Najważniejsze jednak, aby były one wygodne i eleganckie, bo przecież w tak szczególnym dniu buty muszą być dopasowane idealnie, aby dawały komfort na wiele godzin. Piękna suknia ślubna oczywiście jest ważna, ale aby czuć się wygodnie, to buty stanowią podstawę całego ubioru.

Zobacz także: Opaski ślubne – co jest modne w tym sezonie? – madamedecor.pl

Rodzaje butów na ślub

Panna młoda zastanawia się często, co jest ważniejsze, styl czy wygoda. Oczywiście obcas jest bardzo seksowny, ale z drugiej strony płaska podeszwa wygrywa swoją praktycznością. Modeli butów ślubnych na rynku jest setki, jak nie tysiące. Jak więc wybrać te najlepsze?

Przede wszystkim idealne buty ślubne powinny być dopasowane do figury panny młodej. Warto mieć na uwadze, że wysoka szpilka nie zawsze będzie odpowiednim wyborem dla każdej kobiety. Dobrze jest także założyć buty do których się jest przyzwyczajonym. Kobieta, która na co dzień nie nosi obcasów, niekoniecznie będzie dobrze się czuć na wysokiej szpilce. Warto mieć także wygodne buty na zmianę. Dobrze jest także dopasować kolor butów do sukni ślubnej.

Wygodne buty ślubne

Jeśli myślisz o wygodzie, to dobrym rozwiązaniem będą trampki. Brzmi to dość oryginalnie i kontrowersyjnie, ale wcale nie jest to zakazane. Oczywiście należy liczyć się z niewybrednymi komentarzami, ale to panna młoda ma się czuć dobrze. Oczywiście ważne będzie w tej sytuacji to, jaki charakter ma ceremonia i samo wesele, ale trampki można śmiało założyć na sali weselnej, gdzie podczas tańców i zabaw eleganckie szpilki niezbyt spełnią swoją rolę.

Kiedy kupić buty ślubne?

Zdecydowanie to suknia ślubna powinna być pierwszą, którą wybierze panna młoda. Następnym krokiem będzie znalezienie odpowiednich i pasujących do niej butów ślubnych. Wiadomo, że szukanie butów idealnie pasujących do nogi jest zajęciem trudnym i żmudnym, dlatego też należy dość wcześnie zacząć poszukiwania.

Panna młoda powinna wystrzegać się błędnego podejścia, iż białe buty ślubne można kupić znacznie wcześniej, bo suknia ślubna przecież też będzie biała. Odcienie bieli różnią się od siebie diametralnie i nie wolno o tym zapominać. Ważne jest także, aby odcienie butów i sukni zawsze dopasowywać w świetle dziennym. Sztuczne oświetlenie może zniekształcić ten obraz.

Jakie kupić bolerko do sukni ślubnej?

Jak wybrać buty do ślubu?

Oczywiście bardzo rzadko zdarza się, aby chodzenie w nowych butach od razu było bardzo komfortowe. Dobrym pomysłem będzie chodzenie w nich po domu codziennie, aby troszkę się rozchodziły. Daje to szansę do idealnego dopasowania buta do kształtu stopy, a także przyzwyczajenia stopy do kształtu butów, a także ich wysokości.

Dzięki tym zabiegom panna młoda uniknie zachwiań podczas ślubu, a także poczuje się pewnie, chodząc w nich kilka godzin. Warto też przekonać się, w którym miejscu mogą one obcierać i przygotować się na ewentualne włożenie wkładki silikonowej oraz plasterka zabezpieczającego nogę.

Jeśli odpowiednio wcześnie okaże się, że buty się ślizgają, będzie czas na oddanie ich do szewca.

makeup-trendy.pl – Blog tematyczny lifestyle dla kobiet

Najważniejsze zasady dbałości o paznokcie

Redakcja madamedecor.pl

Nasi redaktorzy na blogu to zespół ekspertów w dziedzinie ślubu, wesela, mody i urody, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi nowożeńcami i osobami planującymi ślub. Każdy z naszych redaktorów jest pasjonatem branży ślubnej, posiadającym solidne wykształcenie i praktyczne doświadczenie w organizacji ślubów, stylizacji i makijażu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

wygodne buty ślubne