Tutaj jesteś

Najważniejsze obowiązki świadkowej na ślubie

23 sierpnia 2022 Ślub świadkowa na ślubie

Organizacja ślubu i wesela to dla panny młodej nie lada wyzwanie. Dlatego też potrzebuje ona u swego boku świadkowej, która będzie ją wspierać w każdej trudnej sytuacji i zadba o każdy szczegół w tak ważnym dla niej dniu. Bezsprzecznie rola świadka na ślubie jest bardzo ważna. Dzięki obecności świadkowej w pobliżu panny młodej, może ona czuć się spokojna i pewna, że cała impreza odbędzie się w należytym porządku.

Zobacz także: Jak zorganizować ślub za granicą? – madamedecor.pl

Obowiązki świadkowej przed ślubem

Jak ważną rolę pełni świadkowa podczas ślubu i wesela wie każdy. Niemniej jednak już przed ślubem musi być ona czujna, bo to czas, kiedy panna młoda szczególnie potrzebuje pomocy.

Panna młoda będzie potrzebowała przede wszystkim porad od świadkowej w kwestii ułożenia fryzury, a także w doborze butów oraz innych dodatków do sukni ślubnej. Oczywiście doradztwo w kwestii makijażu również będzie kluczowe ze strony świadkowej.

Dobrze jest także móc liczyć na pomoc świadkowej w przypadku odbioru wiązanek czy przewiezieniu na sale napojów oraz tworzeniu pięknej dekoracji. Najważniejszym jednak zadaniem, przed samym ślubem jest zorganizowanie wieczoru panieńskiego. Bez tego panna młoda nie będzie miała możliwości odprężenia się przed najważniejszym dniem w jej życiu. Oczywiście wybór odpowiedniej imprezy jest dowolny i powinien być raczej wesoły, aby panna młoda zapomniała choć na chwilę o stresie spowodowanym przez nadchodzący ślub.

Obowiązki świadkowej na ślubie

Tak samo, jak w przypadku ślubu kościelnego, ślub cywilny będzie wymagał od świadkowej wykonania tych samych zadań. Świadkowa musi stawić się przy boku panny młodej bezpośrednio przed rozpoczęciem przygotowań. Jest to ważne, ponieważ nagrywane są one przez obecnych tam kamerzystów. Co więc należy do obowiązków świadkowej w tymże momencie? Głównie zakładanie welonu, układanie sukni i założenie biżuterii.

Świadkowa praktycznie bez przerwy stoi przy boku panny młodej, poprawiając jej welon, niosąc tren, a także przytrzymując, kiedy to będzie tylko potrzebne, bukiet ślubny. Przed świadkową stoi również obowiązek podpisanie protokołu oraz poświadczenie o zawarciu związku małżeńskiego.

Jednakże chyba najważniejszym zadaniem świadkowej jest po prostu dbanie o jak najlepsze samopoczucie panny młodej. Wspieranie jej w każdej chwili, podanie chusteczki na wypadek łez, a także błyszczyka, pomadki lub pudru do twarzy.

Obowiązki świadkowej na weselu

Wiemy już co robi świadkowa na ślubie cywilnym i kościelnym. To jednak nie koniec obowiązków świadkowej. Przed nią równie ważne wydarzenie, jakim jest wesele. To na nim panna młoda będzie potrzebować wsparcia, kiedy będzie chciała udać się za potrzebą. Mogłoby się to wydawać błahostką, ale przytrzymanie w górze sukni ślubnej wcale nie jest takie proste.

Koszyczek ratunkowy, zawierający między innymi tabletki przeciwbólowe i plastry na odciski mogą uratować pannie młodej wieczór. ,

Świadkowa na weselu odbiera również prezenty od pary młodej, dba o dobrą zabawę i pilnuje, aby nikomu niczego nie zabrakło.

Organizujesz wesele

Redakcja madamedecor.pl

Nasi redaktorzy na blogu to zespół ekspertów w dziedzinie ślubu, wesela, mody i urody, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi nowożeńcami i osobami planującymi ślub. Każdy z naszych redaktorów jest pasjonatem branży ślubnej, posiadającym solidne wykształcenie i praktyczne doświadczenie w organizacji ślubów, stylizacji i makijażu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

oryginalne pierścionki srebrne