Tutaj jesteś

Jakie będą ciekawe zabawy na oczepiny weselne?

23 sierpnia 2022 Wesele oczepiny weselne


Oczepiny weselne to idealna okazja do dobrej zabawy. Pojawia się jednak pytanie, jakie konkretnie przygotować gościom atrakcje. Jest to bardzo stara tradycja weselna, ale młode osoby nadal do niej wracają. Oczywiście obecnie zabawy wyglądają nieco inaczej, można liczyć na więcej opcji do wyboru, rozmaite gadżety. Niektórzy ograniczają się wyłącznie do rzucania welonem i muszką, ale możliwości jest mnóstwo. Warto pielęgnować tradycję, aby przetrwała ona przez kolejne lata. Starsi rocznikowo goście będą zachwyceni. Jeśli ktoś oczekuje szalonej zabawy do białego rana, to oczepiny są ciekawą rozrywką.

Zobacz także: Wieczór panieński – pomysł na atrakcje – madamedecor.pl

Jakie zabawy sprawdzą się na oczepinach weselnych?

Zabawy na oczepinach nie muszą być tradycyjne, jest też wiele opcji do wybrania w nowoczesnym wydaniu. Można również zdecydować się na zróżnicowaną rozrywkę, aby dla każdego znalazło się coś odpowiedniego i wszyscy goście chcieli brać udział w zabawie, nawet jeśli miałoby się to ograniczyć tylko do aktywnego kibicowania. Świetną opcją będzie tańczenie do piosenek z poprzednich epok. Można w ten sposób zintegrować osoby w różnym wieku. Mnóstwo śmiechu dostarczy także zorganizowanie koncertu przy wykorzystaniu zabawkowych lub sztucznych instrumentów muzycznych. Za najlepszą improwizację goście zostaną nagrodzeni. Wspaniałą opcją są także wróżby weselne zapisane na kartkach. Można je umieścić przykładowo w nadmuchanych balonach, które będą przebijane w celu ich przeczytania.

Jakie wybrać zabawy oczepinowe?

W przypadku organizowania niewielkiego wesela można zdecydować się na zabawę w głuchy telefon. Zna ją większość osób i zawsze dostarcza mnóstwo śmiechu. Opowiadanie na ucho krótkiej historii sprawia, że ostatnia osoba mówi już o czymś zupełnie innym niż zostało przekazane to w oryginalnej wersji. Kolejną propozycją jest zabawa we wspomnienia. Każdy uczestnik napisze na kartce coś związanego z młodą parą, po czym wszystko zostanie wrzucone do słoika. Kolejnym etapem jest czytanie przez nowożeńców wylosowanych kartek i odgadywanie ich autorów. Na oczepinach rewelacyjnie sprawdzają się rozmaite konkursy, oczywiście nie można zapomnieć o przygotowaniu nagród, aby zachęcić gości do aktywnego uczestniczenia w zabawie. Dużą popularnością cieszą się testy zgodności dla par. Prowadzący zadaje pytania dotyczące związku pary młodej, które mogą dotyczyć przykładowo tego, kto lepiej gotuje, kto się częściej spóźnia itd.

Świetna zabawa podczas oczepin

Jako że na oczepinach nie brakuje jedzenia, to potrzebny jest także ruch. Można zorganizować sztafetę dla gości. Kilka osób zostanie podzielonych na dwie drużyny. Po utworzeniu dwóch równoległych rzędów przychodzi czas na wykonywanie różnych zadań na czas. Kolejna osoba z drużyny może przystąpić do swojego zadania dopiero po tym, jak poprzednia ukończyła swoje. Wygrywa zespół, który najszybciej ukończy wszystkie wyzwania. Wspaniałą opcją będą także kalambury. W zabawie może wziąć udział kilka par. Każda będzie losowała kartki z hasłami, które osoby z tego samego zespołu muszą odgadnąć. Wszystko trzeba oczywiście pokazać przez gestykulację, nie można się odzywać.

https://madamedecor.pl/jak-zorganizowac-slub-za-granica/

Organizujesz wesele

Redakcja madamedecor.pl

Nasi redaktorzy na blogu to zespół ekspertów w dziedzinie ślubu, wesela, mody i urody, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi nowożeńcami i osobami planującymi ślub. Każdy z naszych redaktorów jest pasjonatem branży ślubnej, posiadającym solidne wykształcenie i praktyczne doświadczenie w organizacji ślubów, stylizacji i makijażu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

samochody na wesele