Tutaj jesteś

Jak zrobić winietki na stół?

27 września 2022 Porady winietki na stół


Winietki przestały być czymś nietypowym i w obecnych czasach są nieodłącznym elementem każdego wesela. Dzięki nim rozsadzanie gości przez gospodarzy wydaje się o wiele łatwiejsze i przez to coraz częściej można je również spotkać z okazji innych uroczystości. Warto jednak sprawić, aby były one piękne i wyjątkowe.

Zobacz także: Jakie powinny być zaproszenia weselne? – madamedecor.pl

Jak zrobić winietki na stół?

Oczywiście winietek używamy przede wszystkim na dużych przyjęciach. Głównym ich zadaniem jest ulokowanie dużej ilości gości na wskazanych miejscach, aby nie doszło do utrudnień i nieporozumień podczas szukania miejsc. Wesele jest taką imprezą, na którą zaprasza się sporą ilość gości i znalezienie przez nich odpowiednich miejsc mogłoby się skończyć nieporozumieniami. Warto więc ułożyć winietki i mieć problem z głowy.

Często młode pary są już tak zmęczone przygotowaniami do ślubu i wesela, że zlecają przygotowanie winietek firmom specjalizującym się w tego typu działalności. Oczywiste jest, że winietki muszą być dopasowane stylistycznie. Dlatego też firmy zajmują się odpowiednim dobraniem ich według wzorów użytych na zaproszeniach. Jeśli jednak młodzi mają ochotę zrobić winietki sami, jest na to kilka sposobów.

Jak przygotować papierowe winietki DIY?

Karty z imionami na stół pozwalają przede wszystkim zapanować nad chaosem wyznaczania miejsc zaproszonych osób. Winietki ślubne „zrób to sam” to idealne rozwiązanie w celu zaoszczędzenia pieniędzy, jakie trzeba by było wydać na gotowy produkt wykonany przez specjalistyczną firmę.

Wybierając odpowiedni wzór na winietkę, warto jest kierować się prostotą. Zdecydowanie łatwiej będzie zrobić je samemu. Ciekawym sposobem będzie wypisanie imion i nazwisk na winietce piórem. Jest to ponadczasowe i klasyczne rozwiązanie, które sprawi, że winietka będzie wyjątkowa.

Jeśli nie mamy umiejętności ładnego pisania, zawsze możemy skorzystać z czcionki pisanej w Wordzie, a następnie ją wydrukować. Bez problemu znajdziemy w internecie szablony winietek, które możemy wykorzystać jako gotowe karteczki z wypisanymi imionami i nazwiskami.

Aby winietka spełniła swoją rolę należy pamiętać, aby imiona i nazwiska były napisane dużymi literami. Goście powinni dzięki temu łatwo odnaleźć swoje miejsca.

Jaki papier na winietki będzie najlepszy?

Zdecydowanie nie możemy oszczędzać na jakości papieru, który zamierzamy wykorzystać do stworzenia winietek. Najważniejsze jest to, aby materiał był wystarczająco sztywny. Kartoniki, jakie będą z niego wycinane, nie mogą się w żaden sposób wyginać.

Równie ważny jest kolor papieru. Tym bardziej, jeśli chodzi o przyjęcie weselne. Odcień papieru musi korespondować z motywem przewodnim przyjęcia. Biały kolor papieru to klasyka, która sprawdzi się w większości przypadków.

Winietki na stół to nieodłączny element zarówno wesel, jak i każdego innego dużego przyjęcia. Chyba żaden gospodarz takiej imprezy, nie chciałby, aby jego goście musieli walczyć o najlepsze dla siebie miejsca przy stole. Winietka sprawia, iż każdy ma przypisane swoje miejsce i problem rozlokowania gości zostaje skutecznie wyeliminowany.

https://madamedecor.pl/jakie-wybrac-samochody-na-wesele/

Organizujesz wesele

Redakcja madamedecor.pl

Nasi redaktorzy na blogu to zespół ekspertów w dziedzinie ślubu, wesela, mody i urody, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi nowożeńcami i osobami planującymi ślub. Każdy z naszych redaktorów jest pasjonatem branży ślubnej, posiadającym solidne wykształcenie i praktyczne doświadczenie w organizacji ślubów, stylizacji i makijażu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

dekoracje komunijne